Jesteś tutaj: Start

Szanowni Rodzice!
Informujemy, że otrzymaliśmy sygnał o pojawieniu się w przedszkolu wszawicy. Prosimy o systematyczne kontrolowanie czystości skóry głowy dziecka. Dziękujemy za wsparcie.

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2024/2025

Szanowni Rodzice! - rozpoczynamy rekrutację na rok szkolny 2024/2025

SZANOWNI RODZICE KANDYDATÓW DO PRZEDSZKOLA !

Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025 do Przedszkola Samorządowego w Dwikozach oraz oddziałów w Słupczy i Szczytnikach rozpocznie się  21 lutego 2024r. i potrwa do 22 marca 2024r.

W tym czasie zainteresowani Rodzice składają do dyrektora Wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola/ oddziału wraz ze stosownymi dokumentami.

Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo w zakładce -" Rekrutacja do przedszkola 2024/2025", a wniosek i potrzebne dokumenty dostępne są w zakładce - "Rekrutacja -pliki do pobrania" .

Serdecznie zapraszam. Wszelkie pytania proszę kierować na email: psdwikozy1@wp.pl lub pod numer telefonu 15 8311272.

Z poważaniem dyrektor  Gabriela Rybak

Szanowni Rodzice!

Informujemy, że 15 lutego 2024 r. weszła w życie ustawa z dnia 28 lipca 2023 r. o zmianie ustawy - Kodeks rodzinny i opiekuńczy oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. 2023 poz. 1606, dalej jako: ustawa). Nowelizacja ta nazywana jest bardzo często ustawą Kamilka. Jej projekt został bowiem złożony w maju ubiegłego roku, na fali oburzenia po śmierci 8-letniego Kamilka  z Częstochowy, zakatowanego przez ojczyma (stąd zwolennicy ustawy nazywają ją imieniem chłopca).

Obowiązek wprowadzenia standardów ochrony małoletnich, zwanych dalej "standardami", ma każdy:

1. organ zarządzający jednostką systemu oświaty, o której mowa w art. 2 pkt 1-8 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe (Dz. U. z 2023 r. poz. 900), oraz inną placówką oświatową, opiekuńczą, wychowawczą, resocjalizacyjną, religijną, artystyczną, medyczną, rekreacyjną, sportową lub związaną z rozwijaniem zainteresowań, do której uczęszczają albo w której przebywają lub mogą przebywać małoletni;
  2. organizator działalności oświatowej, opiekuńczej, wychowawczej, resocjalizacyjnej, religijnej, artystycznej, medycznej, rekreacyjnej, sportowej lub związanej z rozwijaniem zainteresowań przez małoletnich.

Nasze przedszkole również Standardy ochrony małoletnich opracowało i będzie je wdrażało także przy udziale Państwa jako Rodziców

Standardy ochrony małoletnich” to dokument skonstruowany jako zbiór zasad i procedur postępowania w Przedszkolu Samorządowym w Dwikozach i oddziałach w Słupczy i Szczytnikach, które mają być przestrzegane i stosowane w sytuacji podejrzenia krzywdzenia lub krzywdzenia małoletniego (dziecka). Dokument określa organizację ochrony małoletnich przed krzywdzeniem, sposób dokumentowania, zasady opracowywania planu wspierania osoby doznającej przemocy i wiele innych.

W konstruowaniu ,,Standardów ochrony małoletnich" przyjęto następujące założenia:

1. w Przedszkolu Samorządowym w Dwikozach i oddziałach w Słupczy i w Szczytnikach nie są zatrudniane osoby mogące zagrażać bezpieczeństwu małoletnich;

2. wszyscy pracownicy potrafią zdiagnozować symptomy krzywdzenia małoletniego oraz podejmować interwencje w przypadku podejrzenia, że małoletni jest osobą krzywdzoną;

3. podejmowane postępowanie nie może naruszać praw małoletniego;

4. małoletni wiedzą, jak unikać zagrożeń w kontaktach z dorosłym oraz rówieśnikami;

5. małoletni wiedzą, do kogo się zwracać i prosić o pomoc w sytuacjach dla nich trudnych;

6. rodzice/opiekunowie prawni małoletnich poszerzają wiedzę i umiejętności o metodach wychowania bez stosowania krzywdzenia oraz potrafią uczyć zasad bezpieczeństwa

Zwracamy się do PAŃSTWA jako Rodziców dzieci uczęszczających do naszej placówki, abyście zapoznali się z niniejszym dokumentem i mili świadomość , że zawsze służymy swoją pomocą, bo leży nam na sercu DOBRO NASZYCH DZIECI.

ZAPRASZAMY DO LEKTURY - PUBLIKACJA W ZAKŁADCE NA SRONIE PRZEDSZKOLA - STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH.